Ahmetcan Mahmut DEMİR
İstanbul İl Gençlik Kolu Başkanı

   1993 yılında İstanbul’un Şişli ilçesinde mütevazi bir ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi.

    İlk ve orta öğrenimini Çengelköy Rasathane İlkokulunda okudu. Lise öğrenimini Üsküdar Lisesinde tamamladı. Lisenin ardından Şişli Meslek Yüksekokulunda yüksek öğrenime başladı ve başarılı bir şekilde Sağlık Kurumları İşletmeciliği programından mezun oldu. Bu alanda staj eğitimini Liv Hospital hastanesinde tamamladı.

    Üniversite hayatı süresince öğrenci kulüplerinde ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görev aldı. Mezun olduktan sonra uluslararası bir gıda firmasında satış pazarlama müdürü olarak profesyonel iş hayatına atıldı. Aynı zamanda ailesine ait Turizm taşımacılık şirketini yöneterek başta turizm olmak üzere bir çok konuda tecrübe kazandı.

   Spora karşı ayri bir ilgisi bulunan Demir, Hentbol, Amerikan futbolu, basketbol ve tenis gibi bir çok branş ile uğraştı.

   Oluşturduğu sosyal medya platformları ve bir çok alan çalışması ile İstanbuldaki üniversite öğrencilerini bir araya getiren organizasyonlar gerçekleştirdi. Öğrencilerin sosyal ve kültürel alanda gelişimini sağlamak amacıyla, geçmişteki tüm çalışmalarıyla edindiği tecrübe ve yüksek başarı sayesinde kendi Turizm şirketini kurdu.

   E-ticaret sitesi kurarak ticaret alanında faaliyet göstermeye başladı. Girişimcilik üzerine birçok kurs ve seminere katılarak çeşitli yazılım otomasyonları üzerine çalışmalar yaptı.

   Uzun süredir Türk ve dünya siyasetini takip eden Demir, siyasi hayatına Türkiye
Değişim Partisi'nde başlayarak Sayın genel başkan Mustafa Sarıgül ve İstanbul il başkanı Yusuf Polat’ın takdirleri ile İstanbul gençlik kolları kurucu il başkanlığı görevini üstlendi.

   Oluşturmuş olduğu ekiple halen bu görevi yürütmektedir.